Execute-FORUM
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si bejm Thirrje nga VOIP nga kosova

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kknnuutzzkr3Jzzi
AdMiNiStRaToR
AdMiNiStRaToR
avatar

Numri i postimeve : 24
Age : 24
Location : skkenderaj
Registration date : 05/11/2008

MesazhTitulli: Si bejm Thirrje nga VOIP nga kosova   Thu Nov 13, 2008 1:19 am

Pershendetje .-)
Ne kete tutorial do tju tregoj si te mund te beni thirrje nga kompanit e ndryshme VOIP
siq jan : Voip Stund , Voip Cheap , Internet Calls etj.... ne Kosov pasi qe siq e dini
nga Kosova nuk mund te beni thirrje pasi jemi ne black list te ketyre kompanivie Very Happy:P

Se pari shkarkojm STEGANOS INTERNET ANONYM VPN ja ku e keni linkun per shkakrim :
ftp://file.steganos.com/software/siavpnint.exe

Ja ku e keni nje demo se si ta instalojm per ata qe nuk din Very Happy
https://www.steganos.com/fileadmin/demos/siavpn/Installation/Installation%20Steganos%20Internet%20Anonym%202007.htm

Pas instalimit ju lyp licensen per perdorimin e keti softwari . Ja disa licensa :
93AE-B1B2-8FC9-C0D2-C5E8-57DD-A3D1-3101
DB7F-D39F-44D9-0BC6-2F22-2F31-3055-CA28
3BBF-F2D4-7215-DE33-6473-05EF-138F-23E4
586C-0454-4CE6-D742-1A08-C352-D912-7E5D
A535-80E2-2DF3-FE87-641D-11C5-030A-9039
C713-D9CA-B9D4-9B5D-744B-62A2-541F-3A32
DA25-053C-8AC8-31EF-32BB-6A27-EAC3-047B
7B62-7DF1-A07C-A1D3-A141-0B08-F6AD-02F8

Per licensa tjera vizitoni www.khg-crew.ws perdorni butonin SEARCH dhe do te gjeni licensa
tjera =)
Pasi i japim licensen shkojm Connect dhe ne qoft se licensa punon ju do te konektoheni ne
serverat e Steganos VPN =)

Tani shkoim marim nje software te njeres pej kompanive VOIP p.sh. un do te marr
Internet Calls -> http://download.internetcalls.com/setupinternetcalls.exe

Por sdo te thot qe edhe ju ta merni kete ju mund te zgjedni cilet deshironi dhe cila
ju konvenon me shum sepse nuk i kan te gjitha qmimet e njojta per shtete e ndryshme Very Happy

E instalojm shum thjesht o besoj qe dini te gjith Very Happy

Pas instalimit mund te qelni user te ri apo te merni usera tmusht ne www.khg-crew.ws te
cilet i kam postuar dhe do ti postoj ehde disa te tjer fresh Very Happy=)

Ja ku e keni nje mbushje 10$
username: pro_pajta1
password: effexor

Pasi te perfundoni biseden shkoni ne Steganos Internet Anonym VPN dhe e beni disconnect
Pastaj kur doni te bisedoni prap shkoni e qelni Steganos Internet Anonym VPN dhe e boni
connect keshtu e perseritni proceduren sa her qe tju nevoitet Very Happy

Enjoy =)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.snnk-clan.tk
 
Si bejm Thirrje nga VOIP nga kosova
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir se Vini ne ASC FORUM :: Tutorials & Mesime per CS-
Kërce tek: