Execute-FORUM
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te instalohet METAMOD ne cs server.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kknnuutzzkr3Jzzi
AdMiNiStRaToR
AdMiNiStRaToR
avatar

Numri i postimeve : 24
Age : 24
Location : skkenderaj
Registration date : 05/11/2008

MesazhTitulli: Si te instalohet METAMOD ne cs server.   Fri Nov 07, 2008 1:38 am

- E shkarkojm se pari metamod :
http://ovh.dl.sourceforge.net/sourceforge/metamod/metamod-1.19-win.zip

- Pastaj e bojm extract ose unzip dhe pas extract-mit e bojm copy follderin
e qesim paste ne "cstrike\addons"

- Dhe pastaj ne "\cstrike\addons\metamod\plugins.ini" i shtoni pluginsat qe doni
ti instaloni ne serverin tuaj Smile+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
---------------------------------------------------------------------------

Tutoriali: Si te instalojm metamod ne CS Server
Autori: h4zoR.
COntact: edmond@edmond.cs
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.snnk-clan.tk
 
Si te instalohet METAMOD ne cs server.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir se Vini ne ASC FORUM :: Tutorials & Mesime per CS-
Kërce tek: