Execute-FORUM
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te i shendrrojm ip e cs ne shkronja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ideal
Antar
Antar


Numri i postimeve : 15
Registration date : 30/10/2008

MesazhTitulli: Si te i shendrrojm ip e cs ne shkronja   Thu Dec 25, 2008 10:01 pm

-Se pari himi ne www.no-ip.com edhe himi te Sign-up Now! Dhe e qelim 1 account Himi te ducsetup Himi next next edhe instaLohet pastaj himi te no-ip edhe aty himi Edit e qeLim add-n qe e kemi qel te www.no-ip.com dhe pastaj himi te options dhe veprojm ne kete menyr ja futmi tika te dyav edhe nuk i lojm qe jon me 169 a sdi qysh po i lojm me 10.... Per mu kon ip qel duhet me pas hlds qel ku mund te hini te C:/PROGRAM FILES/VALVE edhe aty e hlds himi aty e qelim serverin edhe bon Amo duhet me pas ksi ip p.sh un i kom sp-clan.no-ip.biz e per mi qel duhet me shku te www.no-ip.com Edhe me hi ne acc tondin edhe me hi Hosts / Redirects tani add edhe te hostname duhet me Lon qysh pe don emrin e severit edhe posht sen nuk prekni edhe i hini Create Host pastaj e qelim edhe 1 her duc no-ip edhe e qelim add-n te Edit edhe 1 her edhe e shohim se osht ajo hostname qe ja kimi lon te www.no-ip.com dhe e trusim nje tik te hosname edhe bohet .!! Kur te hini ne cs te ip e juj ju bon po ashtu edhe tjerve. Ja edhe video http://www.tutoriale-al.org/tutorialet/ducsetup.rar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si te i shendrrojm ip e cs ne shkronja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir se Vini ne ASC FORUM :: Hacking programe & Tutoriale-
Kërce tek: