Execute-FORUM
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Siguri per PC tuaja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr-pipa
Antar 99%
Antar 99%


Numri i postimeve : 251
Registration date : 13/11/2008

MesazhTitulli: Siguri per PC tuaja   Thu Nov 20, 2008 10:03 pm

EULAlyzer www.javacoolsoftwar e.com

Windows E keni vrarë ndonjëherë mendjen se ç’lloj marrëveshjeje aprovoni kur klikoni “I Accept” (Pranoj)? Mos u bëni merak! Thjesht tërhiqeni me anë të miut ikonën e EULAlyzer-it mbi tekstin e marrëveshjes (EULA) për një raport të shpejtë që evidenton ndonjë problem të mundshëm.
Hotspot Shield www.anchorfree.com

Windows Krijoni në çast një tunel në VPN-në (rrjet privat virtual) tuaj midis laptopit dhe router-it Wi-Fi (pa tel, wireless) për të mbrojtur të dhënat nga ndonjë futje hundësh në kanalin e pambrojtur. Këtë duhet ta bëni edhe në rastin kur përdorni kriptim shtesë. Nëse rrjeti juaj ua kufizon përdorimin e programeve të veçanta (si p.sh Skype-in), VPN-ja mund t’ju sigurojë akses pa kufi. Gjithashtu, mund ta përdorni edhe në lidhjet me tel, si një shtresë sigurie më tepër.
Kruptos 2 www.kruptos2.co.uk

Windows Kruptos lejon hyrjen në një skedar vetëm nga dikush që njeh fjalëkalimin. Ai përfshin gjithashtu edhe një kompresues skedarësh.
PC Flank www.pcflank.com

Windows/Ueb Nëse ShieldsUP! i përmendur më sipër testonte aftësitë e murit tuaj mbrojtës për të fshehur të gjitha portat, PC Flank realizon sulme që mund të krahasohen me ato të programeve keqbërëse, në mënyrë që të verifikojë nëse muri mbrojtës është në gjendje t’i bllokojë ato apo jo.
SendShield www.sendshield.com

Windows Kjo është një shtojcë që i mbivendoset Outlook-ut për të nxjerrë informacion shtesë dhe për të gjurmuar ndryshimet (duke aktivizuar butonat Back dhe Forward) në një dokument Word që i është bashkangjitur një mesazhi të postës elektronike
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Siguri per PC tuaja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir se Vini ne ASC FORUM :: Hacking programe & Tutoriale-
Kërce tek: