Execute-FORUM
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Trekëndëshi i Djallit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr-pipa
Antar 99%
Antar 99%


Numri i postimeve : 251
Registration date : 13/11/2008

MesazhTitulli: Trekëndëshi i Djallit   Tue Nov 18, 2008 1:40 pm

Zona tjeter e botes qe paraqet anomalira te njejta me ate te Trekendeshit te Bermudeve eshte dhe Deti i Djallit qe une gabimisht e quajta trekendeshi i djallit. Ne fakt me kete emer quhet rendom trekendeshi i bermudes keshtuqe me falni per ekuivokun. Me pak fjale Deti i Djallit eshte ne Detin e Japonise rreth 300 milje ne jug te Tokyos. Kjo zone eshte e dalluar shume dhe per nje aktivitet te theksuar vullkanik dhe sizmik. Spata mundesi te gjej ndonje foto qe te mund te tregonte koordinatat e sakta po sidoqofte ekziston dhe si e tille eshte quajtur simotra e trekendeshit te bermudes ne anen tjeter te globit. Me shume informacion per Detin e Djallit do te gjeni ne librin e Charles Berlitz qe e perseris eshte i perkthyer edhe ne shqip Pa Lene Gjurme.gjendet ne jugperendim te Japonise, mes ketij vendi dhe ishujve Bonin, me e specifikuar midis Iwo Jima dhe ishullit Marcus.
Fenomenet qe ndodhin aty jane te njejte me ato te Trekendeshit te Bermudeve.
Gjithashtu kam lexuar qe trekendesha te tille ekzistojne edhe ne vende te tjere nje psh . eshte ne Mesdheun oksidental ku gjate 1945 dhe 1969 kane ndodhur 11 katastrofa ajrore me me shume se 200 viktima.
Perse jane ne forme trekendeshe dhe me brinje te barabarta?- sepse nje figuart simetrike jane shume te preferuar nga qeniet inteligjente ( dhe jepet si shembull simetria e çuditshme e kristaleve)(keto jane vetem supozime).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Trekëndëshi i Djallit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir se Vini ne ASC FORUM :: Bisede E Lire-
Kërce tek: