Execute-FORUM
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Numri i virusave ne rritje pas fitores se Obames

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr-pipa
Antar 99%
Antar 99%


Numri i postimeve : 251
Registration date : 13/11/2008

MesazhTitulli: Numri i virusave ne rritje pas fitores se Obames   Tue Nov 18, 2008 1:35 pm

Krejt e pritur, vetëm disa orë pas fitores së presidentit të 44 me radhë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, krijuesit e viruseve dhe spamerët në mbarë botë kanë vendosur që gjatë shpërndarjes së sulmeve të tyre të shërbehen pikërisht me pamjen dhe veprën e Barack Obamas.
Sipas pohimeve të ekspertëve antivirus të kompanisë Sophos, disa orë pas fitores së Obamas, në Britani të Madhe madje 60 për qind e spamit të përgjithshëm kanë qenë të ndërlidhura me presidentin e ri të SHBA-ve.

Një prej porosive të tilla spam përmban lidhjen e internetit e cila gjoja iu drejton në fjalimin fitues të Obamas, e cila do të ju dërgoj në faqen e cila do t’iu ofrojë shkarkimin e dosjes së emëruar adobe_flash9.exe, në mënyrë që të mund të shihni video materialin. Nga Sophos tërheqin vërejtjen se këtu nuk bëhet fjalë për përditësimin e Flash playerit, por për trojanin me emrin Mal/Behav-027, i cili do të tentojë t’ua infektojë kompjuterin tuaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Numri i virusave ne rritje pas fitores se Obames
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir se Vini ne ASC FORUM :: Bisede E Lire-
Kërce tek: