Execute-FORUM
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta ndërtojmë një server të CS?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr-pipa
Antar 99%
Antar 99%


Numri i postimeve : 251
Registration date : 13/11/2008

MesazhTitulli: Si ta ndërtojmë një server të CS?   Mon Nov 17, 2008 8:46 pm

Ka metoda të ndryshme për krijimin e serverave te CS por qe edhe nje metod tjeter nga une

Se pari duhet ti kemi të instalua Counter-Strike 1.6 dhe patchin v21.
Zakonisht instalohet në diskun C:/ dhe kur e mbrarojmë instalimin shkojmë…

MY COMPUTER/Program Files dhe Hapim Folderin VALVE (ky eshte folderi i lojes):
.


Kurt a hapim folderin VALVE shkojmë dhe gjejmë HLDS Launcher dhe klikojmë në të për të hapur.Pastaj sic po e shihni më poshtë kur e hapim duhet plotesuar disa gjana sikurse jan lloji I lojes, emir I serverit, zgjedhja e stazes, siguria per cheats etj dhe në fund kur e mbarojmë shkojmë START SERVER…shiko foto:Presim sa të atkivizohet serveri dhe aktivizimi perfundoj….Shikojmë si duket, aty kemi mundesin per te vendosur edhe passwordin per lojtarët I cili ndalon hyrje pa e ditur passin, kurse IP adressa e serverit eshte ajo ku shkruan IP ADDRESS
Ketu shohim dritaren ku mund të konfigurojmë serverin si pershembull të caktojmë kohë sa do të zgjatë raundi, koha e pergjithshme, frezze time, me sa para do të fillojmë lojen etj etj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Emche
Antar
Antar


Numri i postimeve : 1
Registration date : 18/03/2009

MesazhTitulli: Re: Si ta ndërtojmë një server të CS?   Wed Mar 18, 2009 7:01 pm

po A O serveri PUBLIC a qa.. a?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si ta ndërtojmë një server të CS?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir se Vini ne ASC FORUM :: Tutorials & Mesime per CS-
Kërce tek: