Execute-FORUM
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Transfero forumin prej ni host n hostin tjeter

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr-pipa
Antar 99%
Antar 99%


Numri i postimeve : 251
Registration date : 13/11/2008

MesazhTitulli: Transfero forumin prej ni host n hostin tjeter   Mon Nov 17, 2008 12:41 am

Si te transferojm nji Forum prej një hosti në host tjeter Menyra 3


Code :
Menyra më e lehtë sigurisht se është kjo..
Per kete do të na duhet skripta 3d3dump.php marim prej www.3d3team.com/3d3dump.zipKodi:
Uploadojm fajllat e Vbulletin ne host te ri pos folderit INSTALL i cili nuk na duhet,,,
Pastaj hapim nji folder ne ftp : DUMP dhe mrena shtijm 3d3dump.php dhe backup.sql (backupin tuaj)
Editojm 3d3dump.php keshtu :

$db_server = 'localhost'; Japim emrin e serverit te mysql"
$db_name = '95372'; database name ketu
$db_username = '95372'; username i Database
$db_password = '010201'; password i Database

Dhe bojm Chmod krejt fajllat ne fpt ne 777 ( preferoj ne SmartFtp)

Dhe pastaj kështu www.hostijuaj.com/dump/3d3dump.php

Zgjedhim backup.sql dhe shkojm tek START IMPORT pas disa minuta Backupi juaj u importua ne forumin e ri...(kisha preferuar qe fajllat e VB qe i keni pas ne forumin tjeter ti shtini ne hostin e ri qe tju largoheni disa problemeve qe mund tju dalin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Transfero forumin prej ni host n hostin tjeter
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir se Vini ne ASC FORUM :: Hacking programe & Tutoriale-
Kërce tek: