Execute-FORUM
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Morati Perkrah Mohurinhon

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr-pipa
Antar 99%
Antar 99%


Numri i postimeve : 251
Registration date : 13/11/2008

MesazhTitulli: Morati Perkrah Mohurinhon   Sat Nov 15, 2008 5:24 pm

Presidenti i Interit, Masimo Morati, ka përkrahur vendimin e trajnerit, Hose Murinjo për ndëshkimin e futbollistëve. I pakënaqur me angazhimin e tyre dhe me mosdisiplinë, Murinjo i ka lënë jashtë skuadrës Adrianon dhe Hulio Kruzin për ndeshjen ndaj Fiorentinës (0:0), kurse ata mund të ndëshkohen edhe me sanksione tjera.
"Murinjo ka vendosur për disa metoda të caktuara disiplinore dhe unë mendoj se ka vepruar drejtë. Tash do të shohim nëse ato do të japin rezultatet e duhura", ka theksuar Morati. Në dy javët e fundit në Serie A (kundër Xhenovës dhe Fiorentinës), Interi ka fituar vetëm dy pikë dhe nuk ka shënuar asnjë gol, por Morati mendon se nuk ka arsye për brengosje. "Kam shikuar ndeshjen kundër Fiorentinës dhe jam i kënaqur me lojën e treguar. Ndonëse skuadra po kalon nëpër një krizë të vogël, nuk ka arsye që të jemi të brengosur", ka përfunduar Morati.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Morati Perkrah Mohurinhon
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir se Vini ne ASC FORUM :: Gjithqka Reth SportiT-
Kërce tek: