ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Antar 99%
Antar 99%

Numri i postimeve : 251
Registration date : 13/11/2008

MesazhTitulli: Djajtë e kuq" rrëmbyen kreun në Ligën Premiere   Sat Nov 15, 2008 3:33 pm

Mançester Junajtedi ka rrëmbyer pozitën e parë në renditjen e Ligës Premiere, duke iu falënderuar fitores bindëse ndaj Sanderlendit, por edhe barazimit të liderit të deritashëm, Arsenalit në duel me Porsmuthin.
Golat për "djajtë e kuq" i shënuan Runi (20'), Saha (30', 86'-pen) dhe Ronaldo (45'). Ndërkohë Çelzi nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë në ballafaqim me Aston Villën në "Stamford Bridge". Në këtë sfidë tifozët kanë pasur rastin të shohin madje tetë gola. Golat për Çelzin i realizuan Shevçenko (45'pen, 50'), Aleks (66') dhe Ballak (88'), derisa për Aston Villën realizuan Maloni (14', 44'), Laursen (72') dhe Beri (90'pen). Fitore tejet të vështirë ka shënuar Liverpuli si mysafir i Derbi Kauntit, me rezultat 2:1. Torres i kaloi të kuqtë në epërsi në minutën e 12-të. Shifrat i barazoi Mek Evili, në minutën e 67-të, kurse golin e fitores për skuadrën e Benitezit e shënoi Xherard, në minutën e 90-të.